Популярні публікації

четвер, 13 грудня 2018 р.

Веселі вечорниці в бібліотеці     Добрий вечір вашій хаті,
     Уклін господині.
     Чи веселі вечорниці в нашій Україні?
     Добрий вечір, господине,
     Славна молодице.
     Чули, що у цій хатині будуть вечорниці…
Такими словами розпочинався славний український обряд в народі названий – Вечорницями. З давніх-давен Вечорниці неодмінно асоціювались з веселощами, веселим співом, іграми та відпочинком…
Повернути у минуле та продемонструвати як проходили Андріївські вечорниці, вирішили і працівники бібліотеки та любительське об’єднання « Берегиня», яке працює при сільській бібліотеці  для учнів 1 класу.
Свято Андрія одне із перших відкриває цикл зимових святкувань. Саме на це свято молодь збиралась на вечорниці , щоб дізнатись своє майбутнє.
  Бібліотекар  сільської бібліотеки Овечко Г.П. запросила усіх завітати до справжньої української хати з піччю, українськими рушниками, дівочими віночками із стрічками, столом, прикрашеним вишитою скатертиною та посудом .
Гості заходу почули історію виникнення цього свята від господині наших вечорниць Хоменко О. З. та змогли не тільки побачити але й прийняти участь у справжньому українському дійстві.
Було приємно спостерігати і за учасниками, і за глядачами, які поринули у чарівний світ народних звичаїв і традицій: дітлахи відгадували загадки, кусали калиту, ворожили на квасолі та чобітках тощо. А які веселощі розгорнулися навколо калити! Рум’яна, запашна, кругла, мов сонце, вона висіла високо під стелею.
Завершальним етапом вечорниць було пригощання усіх учасників смачними домашніми українськими варениками.
По завершенню вечорниць настрій у дітей був лише на позитиві. Ніби розсунулись рамки часу і присутні поринули у старі добрі часи.
Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях
відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…                                 

 
 

1 коментар: