Популярні публікації

пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Пам`тай про Крути            Подвиг української молоді у битві під Крутами 29 січня 1918 р. увій  Подвиг української молоді у битві під Крутами 29 січня 1918 р. увійшов в історію, як приклад волелюбності та незламності українського народу,  став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.     Цей страшний бій  на залізничній станції Крути   залишив в памяті нащадків сум, гордість і  пекучий біль
     В Інгулецькій сільській бібліотеці розгорнуто тематичну книжкову виставку «Трагедія Крут: крізь призму часу», присвячену тим трагічним дням. Також  бібліотекарі підготували та спільно з одинадцятикласниками Інгулецької ЗОШ провели урок-спомин «Памятай про Крути»Школярі ознайомилися з трагічними та героїчними сторінками української історіїДокументальна хроніка чергувалась із зворушливими віршами та піснями.
    Сьогодні ми  порівнюємо їх з «кіборгами» Донецького аеропорту: і ті, і ті за рахунок власної мужності, самопожертви, відчуття відповідальності за державність зуміли протистояти значно більшій кількості ворогів і в результаті стали тією невеликою силою, яка остаточно схилила шальку терезів на бік  українців. мволом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.     Цей страшний бій  на залізничній станції Крути   залишив в памятків сум, гордість і  пекучий біль

     Ввівторок, 23 січня 2018 р.

Соборність України: від ідеї до сьогодення22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 99 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської  Народної  Республіки. 


  Для шанувальників історії України в Інгулецькій  сільській бібліотеці експонується  патріотична книжкова виставка "Соборна мати   Україна  - одна на  всіх,   як оберіг". Біля виставки   провели  бесіду    "Соборність  України:  від ідеї до  сьогодення".

 Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом,яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.